CO OFERUJEMY?

POMYSŁY NA KAŻDY OBIEKT

W Multeneo oferujemy projektowanie wnętrz sklepów, supermarketów, kawiarni, stacji benzynowych, pomieszczeń użyteczności publicznej czy biur. Jako zespół specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w branży tworzymy kompleksowe projekty, ale również realizujemy pojedyncze usługi. Zajmujemy się nie tylko projektowaniem nowych lokali, oferujemy również modernizację istniejących aranżacji, projekty mebli czy wykonywanie witryn.

NASZ PROCES PROJEKTOWY

Stworzenie kompletnego projektu lokalu handlowego stanowi proces, który trwa od kilku do kilkunastu tygodni. Zawierają się w nim spotkania projektanta z inwestorem, pomiary lokalu, stworzenie rzutu funkcjonalnego lokalu, moodbordów, wizualizacji 3D oraz przekazania wytycznych dla wykonawcy prac. Oto, jak w skrócie wygląda nasz proces projektowy:

Etap 1

Omówienie inwestycji

W etapie pierwszym następuje spotkanie projektanta Multeneo z inwestorem w obiekcie, którego dotyczą planowane prace. Na spotkaniu zostają ustalone następujące aspekty projektu:

Oczekiwania inwestora
Wskazówki projektanta
Pomiar pomieszczeń
Budżet projektu
Termin realizacji

Po spotkaniu inwestor otrzymuje ofertę projektu uwzględniającą proponowany zakres usług, ich cenę i przybliżony termin realizacji.

Etap 2

Rzut funkcjonalny 2D

Po zaakceptowaniu oferty i wpłacie zaliczki przez inwestora projektant przystępuje do projektu rzutu funkcjonalnego 2D lokalu, który zawiera:

Plan przebudowy ścian działowych (jeśli to konieczne).
Wyznaczenie powierzchni do organizacji pracy.
Opis projektu pod kątem wymagań higieniczno-sanitarnych (HACCP)/opinia rzeczoznawcy Sanepidu.
Funkcjonalny rozkład mebli i urządzeń.

Etap 3

Moodboard

Gdy rzut funkcjonalny jest już zatwierdzony nadchodzi czas na kwestie estetyczne. W celu doprecyzowania gustu i wymagań inwestora projektant przygotowuje tzw. moodboardy, czyli tablice inspiracyjne, które wyznaczają kierunek kreowania wizualnej warstwy lokalu. Na podstawie informacji zwrotnej od inwestora na temat moodboard’ów projektant dobiera styl, kolorystykę, meble, elementy aranżacyjne, spełniające wymagania estetyczne inwestora oraz mieszczące się w obowiązujących światowych trendach designu.

Etap 4

Wizualizacja 3D

Na podstawie informacji uzyskanych w poprzednim etapie projektant przygotowuje wizualizację 3D lokalu, na której zostaje zaprezentowany zaplanowany wygląd wnętrza lokalu. Dobór kolorystyki, materiałów, elementów wykończenia wnętrza zobrazowany jest za pomocą fotorealistycznych wizualizacji stworzonych przez naszych ekspertów, co sprawia, że aranżacja wnętrza przedstawiona jest niezwykle precyzyjnie.

Etap 5

Przekazanie materiałów

Ostatnim etapem zamykającym proces projektowania lokalu jest przekazanie inwestorowi materiałów, rysunków, list, zawierających wytyczne dla zespołu technicznego do realizacji budowy/wykończenia wnętrza. Materiały zawierają projekty lokalu z oznaczeniem przyłączy elektrycznych, zapotrzebowania mocy, odpływów, projekt oświetlenia sklepu z uwzględnieniem doboru opraw i barw światła etc. Po zakończeniu tego etapu następuje finansowe rozliczenie projektu.

Co dalej?

Etap projektowania lokalu został pomyślnie zakończony. Nadchodzi czas na wdrożenie zaprojektowanych rozwiązań: wykończenie lokalu przez zespół techniczny, zamówienie, transport i montaż mebli, chłodnictwa, urządzeń, podłączenie kas, systemów, zadbanie o witrynę zewnętrzna, szyldy, marketing placówki, zatowarowanie sklepu zgodnie z zasadami merchandisingu etc. Jest to zazwyczaj długi proces, wymagający intensywnego zaangażowania, koordynacji i nadzoru ze strony inwestora.

W Multeneo wspieramy inwestorów również na tym etapie. Dzięki wieloletnim relacjom ze sprawdzonymi, czołowymi producentami mebli, urządzeń, chłodnictwa, oświetlenia, akcesoriów, systemów informatycznych etc. oraz doświadczeniu zdobytym podczas realizacji ponad 200 sklepów przewidujemy problemy, zanim się narodzą i im zapobiegamy, sprawnie i profesjonalnie nadzorujemy cały proces realizacji projektu lokalu, służymy swoimi kontaktami, wsparciem i wiedzą. Zapraszamy do zapoznanie się z naszą pozostała częścią oferty.

KONTAKT

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

ul. gen. Dwernickiego 7/41, 31-530 Kraków

+48 600 077 277, +48 790 690 022

contact@multeneo.com

FORMULARZ KONTAKTOWY